+(90) 212 875 19 00

Hakkımızda

Bir aile şirketi olan Şahin Metal 1989 yılında Beylikdüzü bölgesinde kurulmuş olup, 2015 yılında Esenyurt bölgesinde 7500m²’lik tesisine taşınarak modern altyapısı ile başta Otomotiv olmak üzere birçok sektöre yüksek basınçlı Alüminyum pres döküm parçalar tedarik etmektedir.

Yıllar içinde büyüyen iş hacmi ve kadrosu ile kurumsallaşan firmamız yaptığı ekipman ve teknoloji yatırımları ile sektöründe aranan firmalar arasına girmeyi başarmıştır. Özellikle Otomotiv Yan Sanayi ihtiyaçları konusunda uzmanlaşan firmamız Avrupa’da birçok Sistem Tedarikçi firmaya hizmet vermektedir. Mevcut üretim kapasitesi 3000 ton/yıl alüminyum döküm olup, bu üretimin büyük çoğunluğu ihraç edilmektedir.

Şahin Metal üretim girdisi hammaddeler, uluslararası bilinen normlara uygun nitelikte üretilen alüminyum alaşımlarıdır. Bu hammaddeler ergitme potalarında ergitildikten sonra pres döküm tezgahlarına alınarak pres döküm işlemleri yapılır.

Şahin Metal tam donanımlı kalıphanesi ile ihtiyaç duyulan tüm kalıp ve aparatların üretim ve bakımlarını kendi bünyesinde yapabilmektedir.

Bununla beraber müşteri talepleri doğrultusunda talaşlı imalat ve montaj yetenekleriyle çok geniş kapsamda hizmet verebilmektedir.

Şahin Metal, rekabetin çok yoğun yaşandığı dünyamızda firmaların ayakta kalabilmeleri ve pazarda yer edinebilmelerinin piyasalara kaliteli ürünler sunmaktan geçtiğinin bilinci içerisindedir. Otomotive yönelik bir faaliyet alanının seçilmiş olması bu duyarlılığının daha fazla gösterilmesini zorunlu kılmaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda Şahin Metal İmalat San. ve Tic. A.Ş. mevcut sistemini ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, IATF 16949:2016 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001:2018 İSG Yönetim Sistemi standartlarının bileşke gereksinimlerine adapte etmiştir.